Ana sayfa Bursa CHP BURSA HEYETİNDEN KELES’E ZİYARET

CHP BURSA HEYETİNDEN KELES’E ZİYARET

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, beraberindeki heyetle birlikte Keles ilçesine adeta çıkarma yaptı.

Keles ilçesindeki mahalle muhtarlarıyla kahvaltıda bir araya gelen heyet, daha sonra Millet İttifakı paydaşı partilerin ilçe örgütlerinin yanı sıra Ziraat Odası Başkanı Mustafa Din ve Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Ragıp Kaçar’ı da ziyaret etti. Tarımsal girdi maliyetlerindeki olağanüstü artış, ürünün tarlada-bahçede para etmemesi, işsizlik Keles’in ortak sorunları arasında ön plana çıkarken, vatandaşın beklentilerini karşılamaktan çok uzak kalan iktidar partisinin yetersizliğinin ve siyaseten “değişim” talebinin de genel kabul olarak her kademede dile getirildiği gözlendi.

CHP Bursa Milletvekilleri Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Yüksel Özkan ve Orhan Sarıbal’ın yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Bozbey, Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, İl Kadın Kolları Başkanı Aysel Okumuş, CHP İlçe Başkanı Cevat Acar, il-ilçe yöneticilerinin de katıldığı heyet, Keles İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği organizasyon çerçevesinde dizi ziyaretlerde bulundu.

Muhtarlarla buluşan CHP heyeti, sorunlara ilişkin bilgi alırken, milletvekilleri ve belediye başkanlarının selamlama konuşmalarında da Cumhuriyet Halk Partisi’nin özellikle kırsal kesimin sorunlarına dönük çözüm önerileri detaylarıyla dile getirildi. CHP Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun daha önce kamuoyuna açıkladığı gibi bir muhtarlık kanunu olması gerektiğini belirterek, “Genel Başkanımızın açıkladığı gibi, CHP iktidarında muhtarların yetkileri de imkanları da kanun çerçevesinde artırılacak. Muhtarlar kendi mahalleleriyle ilgili konular gündeme geldiğinde, bir üye olarak belediye meclisi toplantılarına katılabilecek, görüş beyan edebilecek” dedi.

Heyet daha sonra Saadet Partisi İlçe Başkanı Fehmi Narin ve İyi Parti İlçe Başkanı İzzet Kaya’yı da ziyaret etti. İlçe pazarında esnaf ve vatandaşlarla sohbet eden CHP’liler, Keles sokaklarında esnafa hayırlı işler dileklerinde bulundu, Keles Kadınları Kültür Dayanışma Derneği Başkanı Hatice Yıldız’ı ziyaret etti.