Ana sayfa Bursa ”CESUR KADINLAR SAHAYA İNİYOR”

”CESUR KADINLAR SAHAYA İNİYOR”

İYİ Parti’ye katılan yeni kadın üyelerin rozet takma töreninde, ülke siyasetinde kadının yeri ve önemine vurgu yapıldı. Kadın Politikalarından Sorumlu Başkan Hüsniye Pıtırlı, “Bugün burada gördüğümüz bu coşkulu kalabalık, kadınların eliyle başarıya ulaşacağımızın en açık  ispatıdır” dedi.

ük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün emaneti Cumhuriyeti asla sahipsiz bırakmayacaklarını belirten Pıtırlı, “Türk Milleti’nin huzur içinde, refah içinde, çok daha İYİ bir Türkiye’de yaşayabileceğine inanıyoruz. Cesurlar Hareketinin Genel Başkanı Meral Akşener ile İYİ bir Türkiye için kararlı bir yola çıktık” şeklinde konuştu.

Henüz kuruluşularının üzerinden üzerinden üç yıl geçmesine  rağmen  partinin Türkiye siyasetinde  milyonların umudu olmayı başaran bir hareket haline geldiğine değinen Hüsniye Pıtırlı’nın Mudanya’da yapılan programdaki açıklaması aynen şöyle:

HAKSIZLIKLARIN KARŞISINDAYIZ…

“Birlik ve beraberliğimizin tesisi ve günden güne çığ gibi artan üye katılımı nedeniyle, aramıza yeni katılmış değerli kadın üyelerimize rozetlerini takmak amacıyla düzenlediğimiz  programımıza hepiniz  hoşgeldiniz. Katılımlarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı  teşekkür ediyor ve   Genel başkanımız Sn. Meral Akşener’in kucak dolusu selam ve sevgilerini   iletiyorum.

Bizler İYİ Parti’liyiz.  Çünkü bizler haksızlığa, hukuksuzluğa karşı susup oturamıyoruz. Çünkü gençlerimiz, çocuklarımız  mutsuz ve umutsuzken bizler mutlu olamıyoruz. Çünkü bizler  Atatürk’ün emaneti Cumhuriyetimizi  sahipsiz bırakamıyoruz. Çünkü bizler Türk Milleti’nin huzur içinde, refah içinde, çok daha İYİ bir Türkiye’de yaşayabileceğine inanıyoruz.

Türkiye İYİ olacak dedik ve  İYİ bir Türkiye için yola çıktık.  Henüz kuruluşumuzun üzerinden üç yıl geçmesine  rağmen  partimiz,   Türkiye siyasetinde  milyonların umudu olmayı başarmış bir hareket haline gelmiştir.  Çünkü İYİ Parti’yi, son bir umutla; memleketten ümidini kesmiş, hayalleri çalınan gençler kurdu. İYİ Parti’yi hayatın her alanında horlanan, şiddet gören, öldürülen kadınlar, oyun çağında gelin edilen, tacize, tecavüze uğrayan çocuklarımız kurdu.

Çünkü biz  farklılıklarımızı görüyoruz, fakat  farklılıklarımızı değil, ortak yanlarımızı öne çıkarıyoruz. İYİ Parti bir  kadın hareketidir, aynı zamanda gençlik hareketidir ama en önemlisi bir kucaklaşma hareketidir. 

CİNSİYET EŞİTLİLİĞİ ESASTIR…

Bizim Genel Başkanımız bir kadın. Bu nedenle ne mutlu ki kadınların yönetimde erkeklerden ayrıştırılmadan siyaset yapabileceği bir parti olarak da siyasi hayatımıza devam ediyoruz.  Bize göre kadın siyasi karar alma mekanizmalarında yer almalı ve görünürlüğü sadece sosyal politikalar alanında değil her alanda olmalıdır. Biz kadınlar, maliye politikalarını, savunma politikalarını, dışişleri politikalarını da üretebilir ve yönetebiliriz.

Partimiz cinsiyet eşitliliği kavramını benimsemiştir. Bu çerçevede tüzüğümüz bilinçli bir şekilde kadın kotası ifadesini kullanmamış ve “En az yüzde 25 cinsiyet kotası uygulanır” söylemini tercih etmiştir.

Değerli arkadaşlarım;

Ne yazık ki,  devlet gücünün tek bir kişide veya grupta toplanması, tarihteki örneklerinde olduğu gibi, zaman içinde güç zehirlenmesine yol açmış ve bugün milletçe  yaşadığımız  acı sonuçları  doğurmuştur. Gençlerimiz  mutsuzdur. Bu sebepten  beyin göçü hızlanmış, işsizlik nedeniyle biz annelerin en değerli varlıkları olan  çocuklarımız  geleceğe dair umutlarını  yitirmişlerdir. Daha da vahimi   Ulu Önder Atatürk’ün  bizlere emaneti olan  Cumhuriyetimiz tehdit altındadır.

BAŞARI KADINLARLA GELİR…

Türkiye’deki  diğer  siyasi partilerde olduğu gibi partimizde de  başarı, kadınların çalışması ve azmiyle kazanılacaktır.  Tarihimiz  bunun örnekleri ile  doludur. Çünkü Kadınların katılmadığı hiçbir mücadele başarıya ulaşamaz. Erken ya da  normal  vaktinde olacak seçimler için  hepimiz, gerekirse hayatımızdan bir çok şeyden fedakarlık edip, büyük bir azim ve inançla şimdiden çalışmalıyız.  Çocuklarımızın geleceği için, adil ve hakça yönetilecek bir Türkiye için, güzel Bursamızın makus talihini değiştererek daha yaşanabilir bir Bursa  için; tüm ilçelerimizde kenetlenerek, bizi  zafere götürecek bu  yolda, bugüne kadar olduğu gibi,  bundan sonra da hiç bir fedakarlıktan kaçınmamalıyız.

Genel başkanımız Sn. Meral Akşener’in, ‘Her 3 kadınımızdan sadece biri iş bulabiliyor. İş gücüne katılmayan kadın ve erkek arasındaki fark 32 kat arttı. Yapılan tüm çalışmalar gösteriyor ki kadın iş bulamıyor. Hadi buldu diyelim erkek kadar kazanmıyor. Hadi kazandı diyelim erkek gibi yükselemiyor.

21.Yüzyıl Türkiyesi’nde kadının durumu bu. Ama bu yüzyılda Türkiye kadına seçme ve seçilme hakkını veren ilk ülkelerden biri oldu.

Bir kadın olarak söz veriyorum. İktidara geldiğimizde kadını iş hayatından uzaklaştıran tüm uygulamaları ortadan kaldıracağız. İYİ Parti iktidarında kadınlarımızın çektiği eziyeti değil, dünya çapındaki başarılarını konuşacağız’ şiarının hepimiz arkasındayız.

Değerli arkadaşlarım; 

Büyük bir mutlulukla söyleyebilirim ki,  bugün burada gördüğümüz bu coşkulu kalabalık, kadınların eliyle başarıya ulaşacağımızın en açık  ispatıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle,  katılımlarınızdan dolayı  tekrar  hepinize  ayrı ayrı teşekkür ediyor,  konuşmama,  Atatürk’ün, “Şuna inanmak lazımdır ki, dünya üzerinde gördüğümüz her şey kadınların eseridir’ sözleriyle bitirmek istiyorum.