Ana sayfa Bursa BÜYÜKŞEHİR’DEN ESNAFA ‘SOMA’ TEKMESİ!

BÜYÜKŞEHİR’DEN ESNAFA ‘SOMA’ TEKMESİ!

Bursa Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, önceki akşam Mudanya Güzelyalı sahil bandında, güvenlik görevlilerinin de desteğini alarak adeta terör estirdi. İYİ Parti Mudanya İlçe Başkanı Hüseyin Hatipoğlu’nun konu ile ilgili açıklaması şöyle:

“Dükkanlarının önüne, yıllardır sınırlı sayıda masa ve sandalyeler koyarak vatandaşa hizmet veren Mudanya Güzelyalılı yerleşik esnaf ile seyyar satıcılara, şok baskınla bir operasyon yapan ekiplerin, müdahale sırasında zor kullanması büyük tepki topladı.
Özellikle yaz aylarında Bursa’nın denize açılan en önemli kapılarından biri olan ve vatandaşların akınına uğrayan Mudanya sahilindeki baskın operasyon sırasında meydana gelen arbedelerde, darp olayları da yaşanırken; aldıkları darbeler sonucu yaralanan esnaf ve zabıta görevlileri birbirlerinden karşılıklı şikayetlerde bulundular.
Mudanyamızda, son derece çirkin görüntülerin yaşanmasına neden olan Büyükşehir’in basiretsiz yöneticilerini şiddetle kınıyoruz.

VATANDAŞIN HUZURUNU KAÇIRMAYA YEMİNLİ MİSİNİZ?
İYİ Parti İlçe Teşkilatımız adına, şimdi buradan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a sormak farz oldu:

-Sn. Aktaş, sahil bandının sorumluluğu Büyükşehir Belediyesi’ne geçtikten sonra ilçemizde bu tür tatsız hadiselerin artması, artık çok açık bir yönetim zafiyetini ortaya koymuyor mu?

-Bursa’yı zaten gerektiği şekilde yönetemediğiniz yetmiyormuş gibi, Mudanya’nın da rahatını kaçıracak saçma sapan müdahalelerde, sorgusuz sualsiz baskın operasyonlarda bulunmanızdaki gerçek amacınız nedir? Bursa’dan sonra ilçemizde de vatandaşın huzurunu kaçırmaya yeminli misiniz?

-Hem Mudanyalı hemşehrilerimizin hem de ilçemizin havasında, biraz olsun stres atmaya Bursa’dan gelen  vatandaşlarımızın, yapmak istedikleri gerçekten çok masumane bir sahil keyfine de mi göz diktiniz?Yoksa müzik kısıtlamasından sonra, insanlara kordon boyu gezilerini de mi çok görmeye başladınız?

EKMEĞİNİN DERDİNDEKİ ESNAFTAN NE İSTİYORSUNUZ?
-Öncesinde herhangi bir uyarıda dahi bulunmadan; esnafın dükkan önlerine koydukları masalar, sandalyeler ile üç kuruşluk ekmeklerinin derdindeki seyyar satıcıların araç gereç, malzeme ve mallarını, adeta gasp edercesine kamyonetlere doldurup el koymanızı, inandığınız hangi insani değerlerinizle izah ediyorsunuz? Bilmek istiyoruz, hele bize de bir anlatın bakalım!

-Tabi ki bizler de ilgili kurum ve kuruluşlar tarafından konulan kuralların, kaidelerin harfiyen uygulanmasından yanayız. Kuralsızlığın her konuda anarşiye sebebiyet verdiğinin de elbette ki bilincindeyiz. Fakat burada yapılan düpedüz zulümdür, zalimliktir. Ülkemizi yasaklarla yönetmeye alışmış, insani kriterlerden iyiden iyiye uzaklaşmış olan kahrolası zihniyetinizin neden olduğu hoyratlığınıza, zorbalığınızadır bizim itirazımız ve de isyanımız…

-Pandemi yasakları nedeniyle zaten sıfırı tüketen ve evine ekmek götürmekten başka derdi olmayan esnafımıza, normalleşme sürecinin daha hemen başında Büyükşehir Belediyesi olarak bir darbe de sizin vurmanız yakıştı mı size? Buradaki ticari asayişi, bölge esnafını da koruyarak koyacağınız basit kural ve kaidelerle sağlamak varken, bu haşin ve gaddarlığınızın anlamı nedir?

KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK!
-İYİ Parti Mudanya Teşkilatı olarak kamuoyu önünde ilan ediyoruz ki; sadece ve sadece işinin/aşının peşindeki esnafımızın her daim yanındayız ve onlara karşı gösterdiğiniz düşmanca tavrınızı, uyguladığınız acımasız terörü bir kere daha şiddetle kınıyoruz. Biliyoruz korkuyorsunuz, biliyoruz vatandaşın desteğini kaybettikçe iyice panikliyorsunuz ve biliyoruz ki yasaklaya yasaklaya ve adeta vuruşa vuruşa gidiyorsunuz!..
Ne diyelim?
Hayırlı yolculuklar!..