Ana sayfa Bursa BURSALI İHRACATÇILAR WEBİNAR PROGRAMLARIYLA YENİ NORMAL HAZIRLANIYOR

BURSALI İHRACATÇILAR WEBİNAR PROGRAMLARIYLA YENİ NORMAL HAZIRLANIYOR

????????????????????????????????????

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), pandemi döneminde üyelerinin dış ticarette yol haritasını belirlemek üzere webinar toplantılarına devam ediyor. Son bir buçuk aylık dönemde 13 farklı ülkeyi kapsayan 11 webinar programı gerçekleştirilirken, iş dünyasına hedef pazarlarda pandemi sürecinde yaşanan gelişmelerle ilgili önemli bilgiler verildi.

PANDEMİ ÖNCESİ VE SONRASI

Düzenlenen webinarlarda, Büyükelçi, Ticaret Müşavirleri ve Ataşeler ile toplantılara konuşmacı olarak katılan işbirliği kuruluşlarının temsilcileri bilgi ve tecrübelerini Bursa iş dünyasına aktarıyor. Programlarda hedef ülkelerdeki mevcut durum, salgın sonrasındaki işbirliği imkanları ve firmaların pazara girişte dikkat etmesi gereken konular işleniyor.

SIRADA MACARİSTAN, BELARUS VE ALMANYA VAR

Son 1,5 aylık dönemde geniş katılımlı 11 webinar düzenleyen BTSO, yeni programlara da devam edecek. İlk olarak 22 Eylül’de Macaristan webinarı gerçekleştirilecek. Bu toplantı kapsamında ayrıca otomotiv sektörüne ilişkin online B2B programı yapılacak. BTSO, webinar takviminde ayrıca 23 Eylül Çarşamba günü Belarus ile 6 Ekim Salı günü Almanya programları yer alıyor.

DÜNYADA EZBERLER BOZULDU

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgının toplum sağlığı kadar ekonomiyi de olumsuz yönde etkilediğini söyledi. Pandeminin dünya genelinde birçok ezberi bozduğunu kaydeden Başkan Burkay, “Salgının kontrol altına alınmasının ardından artık hem sosyal hayat hem de ekonomideki birçok kural eskisi gibi olmayacak. Ekonomik, ticari ve siyasi ilişkilerde birçok başlık yeniden ele alınacak.” dedi.

WEBİNARLARA YOĞUN İLGİ

BTSO Başkanı İbrahim Burkay, Oda olarak üyelerinin hedef pazarlarda yaşanan ekonomik gelişmeleri yakından takip etmesini sağlamak amacıyla Temmuz ayında online seminerlere başladıklarını dile getirdi. Başkan Burkay, Baltık ülkeleri ile başlayan webinar serisinin Eylül ayında da yoğun bir şekilde devam ettiğini söyledi. İş dünyasının talepleri doğrultusunda düzenlenen webinarlara firmaların yoğun ilgi gösterdiğini kaydeden Başkan Burkay, “Küresel Fuar Acentesi Projemiz kapsamında pandemi sürecinde dijital dünyanın imkanlarından maksimum düzeyde faydalanıyoruz. Hedef pazarlarımızdaki ticaret ve yatırım imkanlarının ele alındığı webinarlar iş dünyamızın merak ettiği sorulara cevap bulmasını sağlıyor.” diye konuştu.