Ana sayfa Bursa BURSA’DA VERGİ DAİRESİ KARIŞTI

BURSA’DA VERGİ DAİRESİ KARIŞTI

Bursa Vergi Dairesinde korona paniği!

İşlem yapmak için vergi dairesine gelen Kuveyt uyrukulu baba-kız vergi dairesi memurların şikayeti üzerine korona şüphesiyle binadan çıkarıldı. 

Bursa  Nilüfer’de bulunan vergi dairelerinin olduğu yerleşgede meydana gelen olay, vergi dairesi memurlarının Kuveyt vatandaşı baba-Kızın bir hafta önce ABD’den Türkiye’ye giriş yaptığını tespit etmesiyle başladı.

Vergi memurlarının karantinada olması gerektiğini söylediği Kuveytli şahıs, memurlara itiraz ederek işlemlerinin yapılmasını istedi. Olay yerine güvenlikçilerin gelmesiyle maskesini çıkararak çalışanlara doğru tükürmeye çalışan şahıs güçlükle uzaklaştırılabildi. Vergi dairesine giriş çıkışlar kapatıldı.

Sağlık ekipleri ve polisin olaya müdahalesi sonrası baba-kız polis eşliğinde hastaneye götürüldü.

BİR HAFTA ÖNCE ABD’DEN GELMİŞLER

Kuveyt’ten geçtiğimiz hafta Türkiye’ye geldikleri öğrenilen 7 kişilik aile, daha önce Bursa’ya gelen yakınlarının yanına yerleşti. Bursa’da ticaret yapmak isteyen 50-55 yaşlarındaki Kuveyt asıllı baba ile 25-30 yaşlarındaki kızı öğle saatlerinde vergi numarası çıkarmak için Nilüfer ilçesindeki Bursa Vergi Dairesine geldi. Vergi numarası verecek olan görevli memur, yabancı uyruklu şahısların pasaportlarına baktığında bir hafta önce yurda giriş yaptıklarını fark ederek, durumu amirlerine bildirdi.

Olay polise ve 112 sağlık ekiplerine aktarıldı. Olay yerine gelen sağlık görevlileri, Kuveytli baba ve kızına maske takıp polis eşliğinde Çekirge Devlet Hastanesine götürdü. Baba kıza burada korona testi yapılacağı belirtildi. Kuveytli baba kızın vergi dairesinde işlem yaptırdığı bölüm ile vergi dairesinin giriş çıkışları ise kapatıldı.


Öte yandan Kuveytli ailenin diğer fertlerinin de araştırıldığı öğrenildi.

KAYNAK BURSABAKIŞ.COM