Ana sayfa Bursa BURSA’DA MEM ARARAT’IN ARDINDAN AYNUR DOĞAN KONSERİ DE İPTAL EDİLDİ

BURSA’DA MEM ARARAT’IN ARDINDAN AYNUR DOĞAN KONSERİ DE İPTAL EDİLDİ

Uluslararası Dünya Müzik Fuarı Womex 2021 sanatçı ödülü sahibi müzisyen Aynur Doğan’ın 31 Mayıs akşamı Bursa Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’ndaki konseri iptal edildi. 

Aynur Doğan İzmir’den başlattığı Türkiye turnesinin Bursa ayağı için 31 Mayıs Salı akşamı Bursa’ya gelecekti. Organizatör firma tarafından gelen bilgi ile konserin iptal edildiği kısa mesaj ile duyuruldu.

İktidarın başlattığı konser yasaklarının ilki Kocaeli’nin Derince Belediyesi tarafından Aynur Doğan’a uygulanmıştı. Doğan’ın konserinin iptal edilmesinin ardından Niyazi Koyuncu, Metin Kemal Kahraman, Apolas Lermi, Melek Mosso, Mem Ararat, Ediz Hafızoğlu ve Ceza’nın konserleri de iptal edilmişti. Konser yasakları Bursa’ya da sıçradı. Bursa Valiliği tarafında önce Mem Ararat konseri iptal edildi ardından da organizasyon şirketi tarafından Aynur Doğan konseri iptal edildi.

Yandaş medya hedef gösteriyor

Aynur Doğan’ın Bursa konseri yandaş Şehir Gazetesi tarafından hedef alındı. Gazetede 25 Mayıs tarihinde yayınlanan haberle konserin iptal edildiği yönünde algı yaratılmaya çalıştı. Ancak konser hakkında BursaMuhalif olarak sabah saatlerinde görüştüğümüz Bursa Kültür Vakfı ve Bursa Büyükşehir Belediyesi konserin iptaline dair herhangi bir bilgilerinin ve alakalarının olmadığını belirttiler.

Konser bilet satış organizasyonu olan PASSO, Aynur Doğan konseri için bilet alan seyircilere kısa mesaj ile konserin iptal olduğunu duyurdu.

PASSO tarafından yapılan açıklamada: “ÖNEMLI BILGILENDIRME: 31 Mayıs tarihinde Bursa Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleşecek Aynur Doğan konseri, organizatör firmadan gelen bilgiye istinaden iptal edilmiştir. Bilet ücretiniz işlem yaptığınız karta iade edilecektir. Ücret iadenizin kartınıza yansıması kartın ait olduğu bankanın süreç ve uygulamalarına göre 8-10 iş gününü bulabilmektedir. Saygılarımızla.” denildi.

KAYNAK: Bursamuhalif.com