Ana sayfa Bursa KEMAL CANKAYA YAZDI: BURSA CHP’YE KİMLER OPERASYON ÇEKİYOR?!!!

KEMAL CANKAYA YAZDI: BURSA CHP’YE KİMLER OPERASYON ÇEKİYOR?!!!

BURSA CHP’YE KİMLER  OPERASYON ÇEKİYOR?!!!

CHP Osmangazi İlçe Başkanı Mete Akyolcular’ın sosyal medya üzerinden taciz vakasının ardından,  Yıldırım ilçesi üyesi Rafet Yurdakul’un sosyal medyada uygunsuz görüntüsü yerel siyasetin gündemine oturtuldu!

Haberi yapan gazeteler, malumunuz yandaş havuzdan beslenen medya…Onların görevi CHP ile ilgili kötü algı oluşturacak gayri ahlaki konuları içeren haberleri yapmaktır.

Haberi yapan gazeteler yandaş havuzdan besleniyor olabilir. Amma velâkin skandal olarak nitelendirilen paylaşımların görüntüleriyle birlikte haber sunuluyor. Kamuoyu gündemine düşmeden derhal gereği yapılmalıydı.

Mete Akyolcular, Rafet Yurdakul ile ilgili yapılan haberlerin içeriğine baktığımızda, şahısların yaptıkları gayri ahlaki davranışın teşhir edilmesinden öte haberin içeriği CHP’nin kurumsal kimliğine yönelik, gayri ahlaki bir yaklaşım içeriyor.

Okuduğum habere acı acı gülümsedim.

“CHP İl Başkanı İsmet Karaca’nın danışmanı Rafet Yurdakul’un uygunsuz ekran görüntüsü ortaya çıktı.”

Öncelikle CHP’de il ve ilçe başkanlıklarında, kurumsal olarak danışmanlık görevlendirmesi yoktur.

Yurdakul’un sosyal medya üzerinden ilan ettiği, il başkanı Karaca’nın baş danışmanı oldum paylaşımının hiçbir şekilde ciddiyeti alınacak bir tarafı yok.

Bu tür çirkin lümpence olayları gizlemek, şikâyetleri hasıraltı yapmak da ayrı bir ahlaki sorun!

Siyaset iki tarafı keskin bıçak gibidir, argümanlarınızı doğru kullanmazsanız, yapacağınız eylemlerinizin hesaplarını iyi yapmazsanız, siyaseten harakiri yaparsınız.

Siyasi olarak, partilerin yönetim erklerinde görev almaya kendini yetkili gören insanlar, öncelikle özel yaşamlarından başlamak üzere, siyasi liyakatinin siyaset yapmaya uygun olup olmadığını tartmalıdır.

Seçildikleri siyasi makamların büyüsüne kapılıp güç zehirlenmesi içerisine giren her kim olursa olsun, akıbetleri siyasetin çöplüğü oluyor.

Amiyane bir söz var bilirsiniz, “Yediğiniz hurmalar bir gün gelir malum yerinizi tırmalar!!!”

Gerçeklerin gün yüzüne çıkmak gibi kötü bir huyu vardır.

Bursa CHP’ye AKP mi operasyon çekiyor yoksa parti içi muhalif CHP’ler mi?!!!

Yaşanan skandalların tarihlerine baktığımızda, geçmiş dönem il yönetimi sürecine tekabül ediyor.

Parti kulislerinden aldığım bilgilere göre, geçmiş il yönetiminin ve milletvekillerinin bu yaşananlardan haberdar olduğudur.

Geçmiş il yönetimi döneminde yine bu vakalara benzer bir olayın Yıldırım ilçesinde de yaşandığı konuşuluyor, iddia ediliyor.

Yıldırım ilçesinde yaşanan olayla ilgili o dönem yine ilçe başkanı olan Nihat Yeşiltaş disiplin süreci başlatıyor.

Sonra ne oluyor?

Nihat Yeşiltaş’ın ihraç istemiyle disipline verdiği ilçe yöneticisinin dosyası hasıraltı ediliyor.

Daha ilginç olanı Yeşiltaş, disipline verdiği ilçe yöneticisiyle il binasında karşılaşıyor, aralarında yumruklaşmaya varan kavga çıkıyor.

Soruyorum, Yıldırım ilçede yaşanan çirkin olaydan hiçbir il yöneticisinin ve milletvekilinin haberi olmadı mı?!

Ama kendilerine sorulduğunda da üç maymunu oynuyorlar!!!

CHP kendi içindeki irinlerden, İrlandalılardan kurtulmadığı sürece, yandaş medyaya daha çok bu tür vakalar servis edilir.

Sosyal medya üzerinden bazı zevatların yaptığı yorumlara bakıyorum, ellerinde skandal belgelerin olduğu imasında da bulunuyorlar.

Yandaş medya sevicisi CHP’liler olduğu sürece, AKP’nin  CHP’ye operasyon çekmesine gerek kalmıyor!!!

CHP içerisinde bazı yöneticiler hakkındaki bilgilerin yandaş gazetelere servis edildiği ortaya çıkıyor.

 Ahlaki erdemi olmayan insanların gayri ahlaki davranışlarını, CHP’ye mal etme algısını ayrı bir ahlaksızlık olarak görüyorum.

 CHP kulislerinde çok ilginç çirkin duyumlar, iddialar dolaşıyor.

 İsmet Karaca’ya karşı ciddi anlamda bir operasyon yapıldığı da konuşuluyor.

Parti içi muhalefet, Karaca ve yönetiminin görevden alınana kadar, skandal belge niteliği olan belgeleri, bilgileri el altında yandaş medyaya servis etmeye devam edecekler.

Siyaset hiçbir şekilde duygusallığı kaldırmaz. Siyaseti, ahlaksızlığı için kullanan kim olursa olsun, ister birlikte yol yürüsün, ister kardeşiniz olsun partinin kurumsal kimliğine zarar veriyorsa, derhal ihraç edilmelidir.

Kıssadan hisse: Ne diyor  Dede Korkut ; “Kahpe içerden olunca kapı kilit tutmaz