Ana sayfa Bursa BTSO AKADEMİ’DE VERGİNİN DETAYLARI ELE ALINDI

BTSO AKADEMİ’DE VERGİNİN DETAYLARI ELE ALINDI


Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Akademi projesi kapsamında düzenlenen ‘Vergide Detaylar Eğitimi’nin üçüncü programı, BTSO üyelerinin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

BTSO Akademi eğitimleri dijital ortamda devam ediyor. ‘Vergide Detaylar Eğitimi’nde Türk vergi sistemi ile ilgili tüm detaylar ele alındı.  Online eğitim, BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Irmak Aslan, Bursa Vergi Dairesi Başkanı Nuri Karakaş ile Bursa Vergi Dairesi Yöneticileri Halil Şenver, Rafet Güccan, Serhat Işık, Fatma Şule Mutlu ve Gülseren Kaba’nın katılımlarıyla gerçekleştirildi. Katılımcılar, pandemi döneminde mükelleflere sağlanan destekler hakkında da bilgilendirmelerde bulundu. BTSO üyelerinin yoğun ilgi gösterdiği online eğitim programı, BTSO’nun resmi YouTube kanalından da canlı olarak yayınlandı.

“VERGİ ERTELEMELERİ İŞLETMELERİMİZE CAN SUYU OLDU”

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren BTSO Yönetim Ku Üyesi Irmak Aslan, COVID-19 salgını süresince iş dünyasının zorlu bir süreçten geçtiğini belirtti. Vergi muafiyetleri ve ertelemelerinin sektörlere can suyu olduğunu kaydeden Aslan, “Yeni normal dönemde üretim ve ihracat alanlarındaki önemli adımlar ile birlikte kentimiz hedeflerine emin adımlarla ilerliyor. Bursa Ticaret ve Sanayi Odası olarak pandemi süresi boyunca üyelerimizin sorunlarına yönelik gerçekleştirdiğimiz hizmetlerimizin yanı sıra iş dünyamızın talep ve önerilerinin ilgili kurumlara iletilmesi noktasında da yoğun çalışmalar gerçekleştirdik. Akademi projemiz kapsamında gerçekleştirdiğimiz online eğitimlerimiz ile de devletimiz tarafından iş dünyamıza sunulan destekler ve yeni normale geçişi kolaylaştıran konulardaki içeriklerimiz ile üyelerimize ulaşmaya tüm hızımızla devam ediyoruz.” dedi.

İŞ DÜNYASINA YÖNELİK BİLGİLENDİRME ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDECEK

Bursa Vergi Dairesi Başkanı Nuri Karakaş, BTSO işbirliğinde düzenledikleri  bilgilendirme seminerlerinde iş dünyasına vergi sistemi ile ilgili detaylı bilgilendirmelerde bulundu. Karakaş, “Vergide Detaylar bilgilendirme seminerimiz ile vergi sistemi ve pandemi döneminde iş dünyasına sağlanan destekler ile ilgili detayları paylaştık. Bilgilendirme seminerlerini yoğun katılımla gerçekleştiriyor olmamız, Bursa iş dünyasının duyarlığını göstermektedir. Vergi dairesi olarak görevlerimizden bir tanesi de kurum düzeyinde edindiğimiz bilgi ve tecrübeyi mükelleflerimize aktarmaktır. Bu kapsamda BTSO Akademi projesiyle çalışmalarımıza devam ederek iş dünyasıyla bir araya gelmeye devam edeceğiz.” dedi.

VERGİ’DE DETAYLAR ANLATILDI

BTSO Akademi ve Bursa Vergi Dairesi Başkanlığı iş birliğinde düzenlenen video-konferans etkinlikle iş dünyasına yönelik gerçekleştirilen eğitim programında, mücbir sebep kapsamında alınan tedbirler ve KDV mevzuatındaki güncel konular gibi birçok merak edilen konuda bilgilendirmelerde bulunuldu. Bursa iş dünyasının yoğun ilgi gösterdiği eğitim programı soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.