Ana sayfa Bursa BEV EĞİTİM KOÇLARI VE GENÇLER GELECEĞİ BİRLİKTE ŞEKİLLENDİRECEK…

BEV EĞİTİM KOÇLARI VE GENÇLER GELECEĞİ BİRLİKTE ŞEKİLLENDİRECEK…

Balkantürk Eğitim Vakfı (BEV) Mütevelli Heyeti Üyeleri ve eğitim gönüllüleri, BEV Eğitim Koçları İşletme ve Yönetici Koçu (ActionCoach) Hepşen Erginakın’ın düzenlediği koçluk ve mentörlük eğitiminin son oturumuna katıldı.

“Başarısız öğrenci yoktur, kendine ve öğrenme yeteneğine güvenmeyen öğrenci vardır.” düsturuyla yola çıkan BEV Eğitim Koçları, gençlerin kendine özgü potansiyelini fark ederek ortaya çıkarmasına, hem akademik, hem sosyal alanda başarılarını artırmasına, hayatlarına yönelik olumlu bakış açısı geliştirmesine katkıda bulunuyor.

İşletme ve Yönetici Koçu Hepşen Erginakın’ın düzenlediği ve 40 değerli iş insanı ile yöneticinin gönüllü olarak katıldığı eğitimde katılımcılar 4 modül içinde 30 saat teori eğitimi alırken, 9 saat pratik yaparak koçluğu kendi aralarında deneyimleme fırsatını da yakaladılar. Gerçekleşen son oturumun ardından katılım sertifikası töreni ile süreç tamamlanmış oldu.  

BEV Başkanı Dr. Aytuğ Onur, tamamlanan eğitimin ardından şunları söyledi: “BEV Koçları aldıkları eğitim ile gelecek nesillerin istedikleri hedeflere ulaşmalarına yardımcı olacak. Öğrencilerle kurulan temaslarda doğru iletişim kurularak, öğrencinin keşif-değişim adımlarının nasıl takip edilmesi gerektiğini bilerek amaca adım adım yaklaşmış olacaklar. Amacımız, gençlerimizin hedeflerine ulaşma noktasında doğru bir ışık olabilmektir. Bu vesile ile  gençlerimizin destekçisi  gönüllü eğitim koçlarımıza, verdiği eğitim desteği için İşletme ve Yönetici Koçu Hepşen Erginakın’a bir kez daha teşekkür ederim.”

BEV bursiyerleri de alacakları mentörlük desteği ile vizyonlarını belirleme, başarı alanlarını tanımlama, yaşamlarındaki önceliklerini fark etme, gelişim alanlarını tespit etme, iletişim ve ilişkilerini düzenleme, hedeflerini netleştirme, güçlü yönlerini anlama, hayatta bırakmak istedikleri izleri belirleme ve daha çok birçok bireysel gelişim alanı konularında BEV Koçlarının liderliğinde aşama kaydedecekler.