Ana sayfa Bursa KEMAL CANKAYA YAZDI:BERAT ALBAYRAK KİMLERE SİTEM ETTİ?!!!

KEMAL CANKAYA YAZDI:BERAT ALBAYRAK KİMLERE SİTEM ETTİ?!!!

BERAT ALBAYRAK KİMLERE SİTEM ETTİ?!!!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın tek taraflı istifası gündemde bomba etkisi yarattı.

Bakan Albayrak’ın sağlık nedenlerini gerekçe göstererek istifa etmesinin, gerçekleri yansıtmadığını okul çağındaki çocuklar bile bilir.

Berat Albayrak’ın sosyal medya hesabında istifasına ilişkin yaptığı paylaşıma baktığımızda, satırlar arasında sitem içeren sözler dikkat çekiyor.

Albayrak’ınAt izinin it izine karıştığı, Hak ve batılı ayırt etmenin zorlaştığı böyle çetin bir zamanda bizlerin samimiyetine inanarak dua eden her bir vatandaşımızdan Rabbim razı olsun.” sözlerinin bir kızgınlık, bir sitem içerdiği gayet açık şekilde görülüyor.

İstifa metninin bütünü okunduğunda da, bir rest çekiş olduğu gayet açık göze çarpıyor.

Berat Albayrak’ın istifasının, ekonominin kötü gidişatı ile ilgi olmadığını düşünüyorum.

AKP’nin iç çatışması her ne kadar gizlenmeye çalışılsa da, Albayrak’ın partiyi dizayn etmek gibi tavırlarından rahatsız olan, önemli oranda milletvekili olduğu kulislerde konuşuluyor.

Diğer bir ihtimal, AKP’nin büyük kongresi öncesine denk gelmesi akıllara, Erdoğan’ın genel başkanlığı bırakıp yerine Berat Albayrak’ı hazırlıyor sorusunu getiriyor.

Albayrak’ın istifasının hemen ardından bazı AKP’li parti yöneticileri, bakanlık görevine devam etmesini sağlamak için sosyal medya üzerinde baskılama yapıyorlar.

Kimileri ABD’de yapılan seçim sonuçlarına bağlarken, kimileri de merkez bankası başkanının görevden alınmasına bağlıyor.

Ülkenin öncelikli gündemi olan ekonomik krizin yansıması işsizlik, yoksulluk, yaşanırken, bu süreçte Korona virüsü salgının yarattığı toplumsal tahribatın konuşulması yerine, insanlar suni gerçekçi olmayan gündeme kilitlendiriliyorlar.

Berat Albayrak’ın istifasının bir hayli tartışılacağı görülüyor.

Mevzunun özeti AKP’de kılıçlar artık kına sığmıyor!

AKP’nin çöküşü ile birlikte, derin bir iç hesaplaşma yaşanacağının da sinyallerini alıyoruz.

Diğer taraftan ülke olarak freni patlamış kamyon gibi hızlı bir şekilde uçurumdan aşağı uçuyoruz!

Canım ülkem siz hala cambaza bakmaya devam edin! Ahvalinize ah vah edecek kimseler bulamayacaksınız günü geldiğinde!!!