Ana sayfa Bursa BEKLENEN GÜZELYALI İMAR PLANLARI ONAYLANDI

BEKLENEN GÜZELYALI İMAR PLANLARI ONAYLANDI

Mudanya’nın beklediği Güzelyalı 1/ bin Ölçekli Revizyon Uygulama İmar Planı ekim ayı olağan meclis toplantısında onaylandı. Başkan Hayri Türkyılmaz, Mudanya’nın kimliğine özgü, turizm öncelikli bir kent planlamasının ortaya çıktığını belirtirken, “Kentin omurgası sayılacak bir çalışmaya imza attık, tüm hemşehrilerimize hayırlı olsun” dedi.

Mahkeme kararıyla iptal edilen Güzelyalı İmar Planları, Mudanya Belediyesi tarafından yeniden hazırlandı. Beklenen Güzelyalı 1/ bin Ölçekli Revizyon Uygulama İmar Planı değişikliği, ekim ayı olağan toplantısının ikinci oturumunda oy birliğiyle kabul edildi. Mudanya’yı modern şehirciliğin gereklilikleri ile buluşturmak için çalıştıklarını kaydeden Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “1992 planlarındaki sınırlara uyulmak kaydıyla yenilenen imar planları ile Mudanya’nın kimliğine ve tarihine özgü, turizm öncelikli bir kent planlaması ortaya çıkarılmış oldu. Sahil bandında kesintisiz yaya ve bisiklet yollarının planlandığı, belediye hizmet alanlarının, turizm alanlarının, sağlıklı yaşam için gerekli olan rekreasyon alanlarının sınırlarının belirlendiği bir çalışmayı Mudanyamıza kazandırmış olduk. Modern, günümüz koşullarına ve gelecekteki ihtiyaçlara cevap verecek imar planı çalışması teknik ekiplerimiz tarafından hazırlandı. 413.5 hektarlık alanı kapsayan planlarla, mahkemenin iptal gerekçeleri ortadan kaldırıldı. Uzun yıllar boyunca plan değişikliğine gerek kalmayacak şekilde kentin omurgası sayılacak bir çalışmaya imza attık, tüm hemşehrilerimize hayırlı olsun” diye konuştu.

MUDANYA’NIN 2021 YILI BÜTÇESİ 125 MİLYON 776 BİN 200 TL

Mudanya Belediyesi Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın 2’nci oturumunda 2021 Mali Yılı ve İzleyen İki Yıl Bütçesi, Performans Programı, Ücret Tarifesi görüşüldü. Oturumda, 2021 Mali Yılı Bütçesi 125 milyon 776 bin 200 TL olarak oy birliğiyle kabul edildi. Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen meclis toplantısında 2021 yılı performans programı kabul edilirken, gelir ve gider bütçesi de ayrı ayrı oylandı.

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Plan ve Bütçe Komisyonu üyelerine teşekkür ederken, alınan kararların Mudanya’ya hayırlı olmasını diledi.