Ana sayfa Bursa BALKANTÜRKSİAD YENİ GÖREVE BAŞLAYAN ATAŞE LYUBENOV’U AĞIRLADI

BALKANTÜRKSİAD YENİ GÖREVE BAŞLAYAN ATAŞE LYUBENOV’U AĞIRLADI

 Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD), Bulgaristan Bursa Ticari Ataşesi görevine başlayan Lyubomir Lyubenov’u ağırladı. Ziyarete, Bulgaristan’ın Bursa Konsolosu Veselin Bojilov da eşlik etti.

BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Şakir ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından karşılanan ataşe Lyubenov’a dernek hakkında geniş bir bilgilendirme yapıldı.

Yeni görevi için ataşe Lyubenov’a hayırlı olsun dileklerini ileten BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Şakir, “Bu yıl kuruluşumuzun 10. yılındayız. Bu süre zarfında Balkan ülkeleri ile ülkemiz arasındaki ticari, ekonomik, kültürel ve sosyal ilişkileri geliştirmek için önemli çalışmalar gerçekleştirdik. Bu konuda büyükelçiler, ticari ataşeler ve milletvekilleri ile güzel iş birliklerimiz oldu. Sizinle de bu iş birliklerimizin artarak süreceğine inanıyoruz” dedi.

Bulgaristan Bursa Ticari Ataşesi Lyubomir Lyubenov da BALKANTÜRKSİAD’a misafirperverliği için teşekkür etti. Bulgaristan Ekonomi Bakanlığı ile sürekli irtibatta olduğunu ifade eden Lyubenov, bu anlamda Bulgaristan ve Bursa arasında ticari anlamda köprü olacağını belirtti.