Ana sayfa Bursa ARKADAŞLARI ZEKİ ERTURAN’A SON GÖREVİNİ YERİNE GETİRDİ

ARKADAŞLARI ZEKİ ERTURAN’A SON GÖREVİNİ YERİNE GETİRDİ

Yakalandığı koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden Bursa iş ve siyaset dünyasının tanınmış isimlerinden Zeki Erturan’ın arkadaşları, sokağa çıkma yasağı nedeniyle yapamadıkları son görev için Erturan’ın kabri başında buluştu.


Yakalandığı koronavirüs nedeniyle geçtiğimiz cumartesi günü hayatını kaybeden Bursa iş ve siyaset dünyasının tanınmış isimlerinden Zeki Erturan’ın arkadaşları ve yakınları, sokağa çıkma yasağı ve katılım kısıtlaması nedeniyle yapamadıkları son görev için Erturan’ın kabri başında buluştu.

Emir Sultan Meydanı’nda biraraya gelen Zeki Erturan’ın arkadaşları, eşi Sibel Temizaş Erturan ve yakınları, buradan Emir Sultan Mezarlığı’na geçerek Erturan’ın kabrine karanfil koyup saygı duruşunda bulundular.

Burada bir konuşma yapan Tayyar Sürül, Zeki Erturan ile 45 yıllık bir arkadaşlıkları olduğunu belirterek, kaybından duydukları üzüntüyü dile getirdi. Sürül, “Acımızı, üzüntümüzü büyüten bir olay da, onu son yolculuğuna yanı başında uğurlayamamak oldu. Bugün onun telafisini yapıyoruz. Onu omuzlarımızda taşıyamasak da, mezarı başında yad ediyoruz” dedi.

Zeki Erturan ile arkadaşlıklarının başladığı lise yıllarından bahseden Tayyar Sürül, şunları söyledi:

“Daha kişiliklerimiz olgunlaşmamıştı. Birbirimizi geliştirdik, fikirlerimizi olgunlaştırdık, birbirimizi büyüttük. Zeki, çalışkan, mücadele azmi olan kararlı bir arkadaşımızdı. Okuyan, araştıran, adeta ismiyle müsemma zeki bir arkadaşımızdı.

Bursa’nın sokakları, varoşları, okulları hatta mezarlıkları onun mücadelesine tanıktır. Zeki; yoldaşları, arkadaşları, dostları için gerçekten candı. İyilikseverdi, paylaşımcıydı. Onu hep olumlu özellikleriyle, gülen yüzüyle, sevecen duruşuyla, çelebi kimliğiyle, naif kişiliğiyle anacağız. İyi ki bu dünyadan Zeki Erturan geçti ve iyi ki o Zeki Erturan bizim yoldaşımız, arkadaşımız oldu, ruhun şad olsun arkadaşım, ışıklar içinde yat.”

KAYNAK:bursaport.com