Ana sayfa Bursa KEMAL CANKAYA YAZDI: ALEMİN KEYFİ YERİNDE YİNE MAŞALLAH!!!

KEMAL CANKAYA YAZDI: ALEMİN KEYFİ YERİNDE YİNE MAŞALLAH!!!

ALEMİN KEYFİ YERİNDE YİNE MAŞALLAH!!!

“Alemin keyfi yerinde”  sözü benim kuşağımın bir dönemler alkışlarla tempo tutarak dinlediği ve söylediği şarkıydı.

70’lerden bu yana dinlediğimiz şarkı gibi yaşayan bir toplum olarak keyfimiz hep yerinde, dünya yansa da umurumuzda olmaz, birkaç gün ah vah sonra keyfimize devam!!!

Böyle gelmiş böyle gidecek korkarım billah, derken, gerçekten şarkı sözünü yazan korkmaktan haklı.

Ülkemizde yaşanan sürece baktığımızda, Cumhuriyet devrimleri,  Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün ardından 10 Kasım 1938’den sonra hızlı bir şekilde ahlaki, siyasi, kültürel,ekonomik gerileme sürecine girdiğini tarihsel dönemeç içersinde görüyoruz.

Burada görülen gerçek ise, Atatürk’ten sonra siyasal, toplumsal süreci ön göremeyen, bir CHP kadrolarıyla son 20 yıldır yaşadığımız AKP sürecine geldik.

Şartlar  ne olursa olsun, CHP’li yönetici kadrolarının her dönem keyfi yerinde Maşallah!!!

Toplumu kokuşturan siyaset anlayışı toplumun her katmanına sirayet ediyor.

AKP’de olduğu gibi, CHP’de bazı yerel yönetimler hakkında aldığımız duyumlar, belgeler bilgiler vallahi Maşallah dedirtiyor.

Öyle belgeler görüyoruz ki, tam bir kara mizah, aynı kişi hem memur, hem müdür hem de belediye başkanı tek imzayla 3 makam yetkisiyle ruhsatlandırma anlayacağız bürokratik süreç bu şekilde ortadan kalkıyor Maşallah!

Diğer taraftan sadece belediye meclisinde, meclis toplantılarının olduğu dönemlerde huzur hakkı almaktan öte her hangi aylığa bağlı olmayan belediye meclis üyelerinin bazılarının hızlı bir şekilde zenginleşmesi, sizce ne kadar normal mi?

Belediye meclis üyesi adayı olduğu dönemde olan mal varlığı, meclis üyesi, olduktan sonra görevi süresi içinde edindiği mal varlıkları müfettişlerce denetleniyor mu?

Devletin hangi kurumunda olursa olsun memur, bürokrat, siyasetçi, yerel yöneticilerin hızlı şekilde zenginleşmesi, sanırım bir Allah vergisi, Allah yürü ya kulum mu dedi. Ya da yürüt ya kulum mu dedi.

Bence onlar yürümeden yürütme kısmını uyguluyorlar.

Sevgili CHP’li dostlarım,  AKP’lilerin arsızlıklarından hırsızlıklarından illallah derken, içinizdeki arsızlara hırsızlara sağır ve dilsiz kalıyorsanız keyfiniz yerinde Maşallah!

Yerel ölçekteki kokuşmuşluğa, arsızlığa, hırsızla baktığımızda genel ölçekte iktidara yürüyen CHP içindeki arsızı, hırsızı, siyasi ahlaksızları temizlemez ise iktidarı AKP iktidarından farklı olmaz.

Bu halk nereye umut bağlasa siyaset erkinin başında bulunanlar, hep cambaz bak formülü uyguluyor!!!

Sosyal medyada yapılan etkinlilere bakıyorum da, kahvaltı, yemek, eğlence sen ben bizim oğlan vur patlasın çal oynasın havasındalar, üç beş fotoğraf paylaşımı bende buradayım babında!!!

Ülke uçurumdan aşağı düşerken, Alemin keyfi yerinde yine Maşallah!!!

Garibim muhalefet liderleri yırtınıp dursun, örgütler çal oynasın vur patlasın kafasında…

Dolar almış başını, akaryakıta, elektrik, doğal gaz otomatik zam’a bağlanmış kimin umurunda!!!

Bu ülkede bir yanımızda açlık sefalet, bir yanında şatafat, yiyecek yemeği yokken, hala AKP’ye oy vereceğini söyleyen vatandaş benim umurumda, çünkü hala güven umut olunamıyorsa  bir kendinizi sorgulayın!!!

Böyle gelmiş böyle gidecek korkarım vallah!!!