Ana sayfa Bursa AHMET YILDIZ YAZDI: ERDOĞAN’IN CEO’LUĞU!!!

AHMET YILDIZ YAZDI: ERDOĞAN’IN CEO’LUĞU!!!

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan 17 günlük ev hapsini açıklarken, hedeflerinin hasta sayısını 5 binin altına indirmek, ölü sayısını da en alt rakama çekmek olduğunu söylemişti.

O günlerde test sayısı 320-330 binlerde, hasta sayısı da 30 binleri aşıyordu.

Erdoğan’ın hedefleri o günlerde inandırıcı bulunmadı. Çünkü; 16 milyon çalışmaya devam edecek, bu insanlar ev halkıyla birlikte olacaktı.

Kapanmada, tam kapanma anlamına gelmiyordu.

Yazıyı yazarken, son günün, son rakamları geldi.

Hasta sayısı; 10 bin 512, ölü sayısı; 223, test sayısı da, 202 bindi. Test sayısı 300 binlerden 200 binlere inince, rakam hedeflenin iki katı oldu. Test sayısı 300 binlerde kalsaydı, hasta sayısı da 15 binlerde olacaktı.

Ülkeyi 19 yıldır yönetenlerin, aklını, mantığını anlamak mümkün değil.

Bu ülkenin temel döviz kaynaklarından birisi turizm. Turizm sezonun mayıs’tan itibarın başladığını bilmeyen yok, rezervasyonlar ise ocak, şubat aylarında başlıyor.

AB ülkeleri, rakamlar bizden düşük olmasına karşın, kapanmaya, önlem almaya, aşılanmaya ocak, şubat ve mart aylarında başlarken, bizde mayıs’ta kapanmaya karar verildi.

Oysa AB ülkeleri, Türkiye’yi bizi yönetenlerden daha yakından izliyordu.

Bizim uyanıklar, turizmi kurtarmak için, toplumu aşağılayan, küçük düşüren reklam kampanyaları düzenlerler. …Ve ummadıkları tepki görünce de, geri adım attılar.

Erdoğan kendisini, Türkiye’yi pazarlayan CEO olarak görüyordu….

Yalnız hiçbir patron, şirketini kötü pazarlayan, şirkete ciddi zarar veren cio’yu, bırakın uzun dönemi, kısa dönem bile işbaşında tutmaz….